FAQ - Darmowe strony i fotoblogi

Temat: Dolina Rospudy.
Mieszkałem w Bartoszycach, tuż przed bardzo popularnym przejściem do Rosji w Bezledach. I uwierz, nie ma tego, co piszesz. Wybrano dwa skrzyżowania i tam są światła. Ruch wbrew pozorom nie ucierpiał. A jako mieszkaniec powiem, że nawet stał się płynniejszy. Bez świateł nie można było wjechać na główną drogę z mojego osiedla. Przy drodze tworzył się gigantyczny korek. Po ustawieniu świateł na skrzyżowaniu przed opisanym wyjazdem problem zniknął. Gdy tiry staną na światłach ma się dosyć czasu, aby wyjechać. Droga do przejścia granicznego przecina Bartoszyce łukiem przez najbardziej ruchliwe miejsca. Wątpię aby Augustów miał gorsze uwarunkowania.
Ta wypowiedź burmistrza była w programie, gdzie ekolodzy dyskutowali z nim w Augustowie. Powiedział dokładnie tak, jak zacytowałem wyżej - że nie postawi i już. IMHO z takim burmistrzem to Augustów daleko nie zajdzie - zero elastyczności. W dodatku odrzucenie z marszu najszybszego i najtańszego rozwiązania jest moim zdaniem krańcową głupotą.
Źródło: saveearth.fora.pl/a/a,384.htmlTemat: FR w Szymanach?
Rzeczywiście może to być oferta dla Kaliningradu choć trzeba pamiętać, że przy dobrym układzie czas dojazdu to 3-4 godziny, a na przejściu granicznym w Bezledach bardzo często są długie kolejki. Może dla Rosjan nie będzie to przeszkoda.
Z Olsztyna dojazd w godzinkę ale droga raczej kiepska. Samo lotnisko położone jest w środku lasu.
Wiele osób z regionu wyjeżdża za granicę do pracy, a Olsztyn to 200-tysięczne miasto z dużą uczelnią (do tego Szczytno i Mrągowo w bezpośredniej bliskości lotniska oraz Ełk, Łomża, Białystok- nie dalej niż 170 km) ale zastanawiam się czy latanie choć 3 razy w tygodniu byłoby rentowne. Jak myślicie?
W sezonie letnim na pewno opłacalne byłyby kierunki niemieckie -swego czasu latały tam czartery LOT-u.
Jeśli jednak FR uruchomi całoroczne połączenie, które się utrzyma to będę bardzo zaskoczony (ale trzymam kciuki).
Źródło: lotnictwo.fora.pl/a/a,460.html


Temat: Koniec z postojem na prakingu w Bagrationowsku
Samochody osobowe opuszczające obwód kaliningradzki nie będą musiały wjeżdżać już na rosyjski parking, zwany "patelnią", przed przejściem granicznym w Bagrationowsku (po polskiej stronie - przejście w Bezledach). Ciężarówki nadal będą tam kierowane - poinformował rzecznik Izby Celnej w Olsztynie, Ryszard Chudy.
Wyjaśnił, że taką informację przekazały polskiej stronie, rosyjskie służby graniczne podczas posiedzenia komisji ds. przejść granicznych, której dwudniowe obrady zakończyły się we wtorek w Zielonogradsku (obwód kaliningradzki).
Według Chudego to moment przełomowy, ponieważ obowiązkowy parking stwarzał powody do nadużyć i korupcji, a starania o jego likwidację trwały od dawna.
Przez ostanie lata każdy podróżny wracający przez Bezledy z Rosji do Polski, musiał wjechać na parking w Bagrationowsku i dopiero po uzyskaniu tam przepustki mógł jechać na przejście graniczne. Taka sytuacja była powodem wymuszania łapówek ? kto nie chciał stać w kolejce płacił, pozostali czekali często po kilkadziesiąt godzin.
Podczas posiedzenia komisji ds. przejść granicznych powiadomiono też stronę polską, iż przy rosyjskim rządzie obwodowym w Kaliningradzie powstała komisja, która ma się zająć zwalczaniem korupcji na drogach dojazdowych do przejść granicznych jak i na samych przejściach.
Źródło: ciezarowkitrucks.fora.pl/a/a,246.html


Temat: Trójkąt Lidzbarski
odsyłam na tym samym forum do innych tematów pokrewnych, w tym np. Trójkat lidzbarski- odcinek Frombork. Co do map to przedstawiam małą próbkę poniżej. Fortyyfkacje Trójkąta budowane od 1934 roku, często były ujęte poza katalogiem obiektów typowych (wiele obiektów to małe schrony dla broni maszynowej na blasze falistej), w 1936 roku wybudowano pewną ilość Regelbau 1 w kilku wersjach. Trójkąt Lidzbarski był także dość dobrze rozpoznany przez polski wywiad przed 1939 rokiem, jeden z takich raportów umieściłem w swojej książce "Fortyfikacje nowożytne Prus Wschodnich". Poniżej mapka msc kiertyny z naniesionym przebiegiem umocnień przy drodze Bartoszyce- Bezledy (obecnie przejście graniczne z Obwodem Kaliningradzkim)
Źródło: fortyfikacje.net/forum/viewtopic.php?t=419


Temat: W planie są trzy lotniska dla Mazowsza
no sympatycznie...
Radni ustalili ze beda miec lotnisko z pasem 3300m.
Wiec pas bedzie najdluzszy po Okeciu.
Mysle w takim razie ze Ryanair powinien przemyslec ewn przeniesienie inwestycji z Rygi lub Rzeszowa do Olsztynka

Radni Olsztynka zgodzili się na budowę regionalnego lotniska

Radni Olsztynka (warmińsko-mazurskie) zgodzili się na budowę portu lotniczego niedaleko planowanego węzła komunikacyjnego dróg krajowych nr 51 do polsko-rosyjskiego przejścia granicznego oraz nr 7 Gdańsk-Warszawa.

Budowa lotniska regionalnego w gminie Olsztynek ma kosztować od
250 do 300 mln euro. Radni jednogłośnie podjęli uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Jest w nich zapis o
przeznaczeniu terenu pod budowę portu lotniczego w Wilkowie.

Miejsce pod przyszłą lokalizację lotniska to powierzchnia około 300 ha między miejscowościami Wilkowo i Sudwa. W ich pobliżu, w najbliższych latach budowany będzie duży węzeł komunikacyjny najważniejszych dróg regionu "siódemki" z Gdańska do Warszawy oraz 51 do największego przejścia drogowego na polsko-rosyjskiej granicy, w Bezledach. Olsztyn znajduje się w odległości 22 km.

Jak zapewniają pomysłodawcy, teren o długości 3,5 km jest równiną i pozwoli na budowę betonowego pasa startowego o długości 3,3 km. Nie będą więc w grę wchodzić koszty niwelacji nierówności.

Lotnisko regionalne koło Olsztynka może być alternatywą dla lotniska w Szymanach. Do tej pory na lotnisku w Szymanach nie jest prowadzona żadna działalność lotniskowa. Na Warmii i Mazurach nie ma lotniska regionalnego z prawdziwego zdarzenia, na którym mogłyby startować i lądować samoloty
pasażerskie.
Źródło: lotnictwo.fora.pl/a/a,3947.html


Temat: Język
tak
ok. 75 km od Olsztyna,
niedaleko przejścia granicznego w Bezledach dnia Śro 22:13, 01 Kwi 2009, w całości zmieniany 1 raz
Źródło: flinch.fora.pl/a/a,86.html


Temat: warmińsko-mazurskie
Witam, jestem z Bartoszyc, 20 km od przejścia granicznego w Bezledach jeszcze nie mam GSa, ale planuję zakup w nowym roku.
Źródło: forum.gs500.pl/viewtopic.php?t=1699


Temat: W "ruską" stronę
Dziś przed obiadkiem strzeliliśmy z Duszkiem 180km po bardzo pięknych mazurskich drogach. Początkowo celem naszej podróży było Biesowo, ale szybko zwiedizliśmy jeszcze Biesówko, Kikity. A potem, całkowicie bez planowania, polecieliśmy na Bartoszyce i dotarliśmy do przejścia granicznego w Bezledach. Tylko brak paszportów (wycieczka nieprzewidziana) spowodował, że zawróciliśmy.
Pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy, a raczej w siedzenie, to wporst idealny stan dróg. Nie chciało mi się wierzyć, że drugorzedne drogi w naszym kraju mogą być tak gładkie, szerokie, i super oznakowane, zarówno poziomo jaki i pionowo. Poprostu cud miód
Kolejnym zaskoczeniem było samo Biesowo. Wszystkie opowiadania na jego temat giną w obliczu tego co można obejrzeć na własne oczy. Trawniki zielone jakby je ktoś dopiero pomalował farbą. Wszystkie gładziutkie i przystrzyżone jak na polach golfowych. Krawęzniki i chodniki jak pod linijkę. Gospodarstwa zadbane. Nie chodzi mi o blichtr i przepych. Wiekszość domośtw jest skromna, natomiast KAŻDE jest wypielęgnowane. Nie ma tam walających się śmieci, niepotrzebnie rdzewiejących maszyn, a wszystkie domy wyglądają jakby minimum na wiosnę zostały pomalowane. Można się rozpłynąć.
Od wjazdu witają przepiękne rzeźby z drewnianych pali wys. 2-3 metrów. Jest ich zresztą kilka w samej wsi. W oczy rzuca się też charakterystyczny drewniany drogowskaz, na którym można znaleźć między innymi odległości do Bartoszyc i Biskupca, ale również do Kaliningradu i innych egzotycznych miejsc. Wizytówką wioski jest również wysoki kosciół, do którego niestety nie udało nam się wejść, a szkoda...
W powrotnej drodze zaliczylismy jeszcze Lidzbark Warmiński, który zwiedziliśmy tylko przejazdem ze wzgledu na brak czasu. Misasto to darzę dość sporym sentymentem, ponieważ ok. 20 lat temu spędziłem tam jedne z lepszych kolonii letnich. Mnogość zameczków, kościołów i innych zabytkowych budowli powoduje, że tym bardziej jeszcze kiedyś napewno tam powrócę. Tym razem z aparatem, którego teraz zapomniałem zabrać z Wawy

PS> Odzio & Janczara. Za dwa tygodnie planujemy wyjazd w szerszym (rodzinnym) gronie do Wilna i nie macie prawa odmówić

Pozdrowienia z Biskupca przez GPRS
Źródło: biskupiec.home.pl/viewtopic.php?t=185


Temat: Przejścia Graniczne
z Niemcami Świnoujście-Ahlbeck, osobowy
z Niemcami Lubieszyn-Linken osobowy,towarowy
z Niemcami Kołbaskowo-Pomellen osobowy,towarowy
z Niemcami Rosówek osobowy
z Niemcami Krajnik Dolny-Schwedt osobowy,towarowy
z Niemcami Osinów Dolny-Hohenwutzen osobowy
z Niemcami Kostrzyn-Kietz osobowy (pojazdy do 3.5 t)
z Niemcami Słubice-Frankfurt osobowy
z Niemcami Świecko-Frankfurt osobowy,towarowy
z Niemcami Gubin-Guben osobowy,towarowy
z Niemcami Olszyna-Forst osobowy,towarowy
z Niemcami Łęknica-Bad Muskau osobowy
z Niemcami Przewóz osobowy
z Niemcami Jędrzychowice-Ludwigsdorf osobowy,towarowy
z Niemcami Zgorzelec-Goerlitz osobowy,towarowy
z Niemcami Krzewina Zgorzelecka-Ostritz osobowy
z Niemcami Sieniawka-Zittau osobowy,towarowy
z Niemcami Porajów-Zittau osobowy

z Czechami Porajów-Hradek nad Nisou osobowy
z Czechami Zawidów-Habartice osobowy
z Czechami Jakuszyce-Harrachov osobowy,towarowy
z Czechami Przełęcz Okraj-Pomezni Boudy osobowy
z Czechami Lubawka-Kralovec osobowy
z Czechami Golińsk-Starostin osobowy
z Czechami Tłumaczów-Otovice osobowy (dla obywateli RP i RCz)
z Czechami Kudowa Słone-Nachod osobowy,towarowy
z Czechami Boboszów-Dolni Lipka osobowy,lokalny towarowy
z Czechami Paczków osobowy
z Czechami Głuchołazy-Mikulovice osobowy
z Czechami Konradów osobowy,lokalny towarowy do 3,5t
z Czechami Pietrowice Głubczyckie-Krnov osobowy,lokalny towarowy
z Czechami Pietraszyn-Sudice sosbowy,towarowy do 12t
z Czechami Chałupki-Bohumin osobowy,towarowy
z Czechami Marklowice Górne-Dolni Marklovice osobowy (dla obywateli RP i RCz)
z Czechami Cieszyn/m. Wolności-Cesky Tesin osobowy
z Czechami Cieszyn/m. Przyjaźni-Cesky Tesin osobowy
z Czechami Cesky Tesin/Chotebuz osobowy,towarowy
z Czechami Leszna Górna-Horni Listna osobowy
z Czechami Jasnowice-Bukovec osobowy

ze Słowacją Zwardoń osobowy,towarowy do 3,5t
ze Słowacją Korbielów osobowy,towarowy do 3,5t
ze Słowacją Chyżne- Trstena osobowy,towarowy
ze Słowacją Chochołów-Sucha Hora osobowy (dla obywateli RP i RSł)
ze Słowacją Łysa Polana-Javorina osobowy,towarowy
ze Słowacją Niedzica-Lysa nad Dunajcom osobowy (dla obywateli RP i RSł)
ze Słowacją Piwniczna-Mnisek nad Popradom osobowy
ze Słowacją Muszyna osobowy,towarowy
ze Słowacją Konieczna-Becherov osobowy
ze Słowacją Barwinek-Vysny Komanik osobowy,towarowy

z Ukrainą
Medyka-Szeginie osobowy,towarowy
z Ukrainą Hrebenne-Rawa Russkaja osobowy,towarowy
z Ukrainą Dołhobyczów-Ukraink osobowy
z Ukrainą Zosin osobowy
z Ukrainą Dorohusk-Jagodzin osobowy,towarowy

z Białorusią Sławatycze-Domaczewo osobowy
z Białorusią Terespol-Brześć osobowy
z Białorusią Kukuryki-Kozłowiczy towarowy
z Białorusią Połowce-Pieszczatka sobowy (dla obywateli RP i RB)
z Białorusią Bobrowniki-Bierestowica towarowy
z Białorusią Kuźnica-Bruzgi osobowy,towarowy

z Litwą Ogrodniki-Łazdijaj osobowy,towarowy do 3,5t
z Litwą Budzisko-Kalwarija osobowy,towarowy

z Rosją Gołdap-Gusiew osobowy (dla obywateli RP i FR)
z Rosją Bezledy-Bagrationowsk osobowy,towarowy (miedzy RP i FR)
z Rosją Gronowo-Mamonowo osobowy (dla obywateli RP i FR)
Źródło: ciezarowkitrucks.fora.pl/a/a,110.html


Temat: DUDA [DUD]
Wiadomości
Ukraina: "Nie" dla mięsa z Polski utrzymane
(PAP, tm/30.05.2006, godz. 11:16)
W związku z powtarzającymi się przypadkami przemytu, Ukraina nie ma na razie zamiaru znosić zakazu importu mięsa z Polski - oświadczył we wtorek Główny Inspektor Weterynaryjny Ukrainy Iwan Bisiuk.

"Dziś znowu dotarły do nas sygnały o nielegalnym wwozie polskiego mięsa do naszego kraju. Jeżeli fakty te potwierdzą się, będzie nam bardzo trudno porozumieć się z polską stroną" - powiedział Bisiuk w rozmowie z agencją "Interfax-Ukraina".

Wcześniej przypuszczano, że zakaz wwozu mięsa z Polski na Ukrainę zostanie anulowany w maju.

O zakazie importu polskiego mięsa i jego przetworów strona ukraińska poinformowała 26 marca. Ukraina, argumentując wprowadzenie zakazu, twierdziła, że mięso wwożone jest "bez odpowiednich dokumentów weterynaryjnych". Według polskiej strony, na nielegalny wwóz mięsa i wędlin, bez stosownych dokumentów weterynaryjnych, powinny reagować ukraińskie służby celne.

Komisarz Kyprianu ws. blokady polskiego mięsa

Odpowiadający za ochronę konsumentów unijny komisarz Markos Kyprianu powiedział we wtorek na forum Komisji ds. Rolnictwa Parlamentu Europejskiego, że Rosjanom nie należy dawać pretekstów, bo wykorzystują je do wprowadzania barier, których zniesienie jest trudne i trwa wiele miesięcy.

W ten sposób odniósł się on do sprawy blokowania polskiego eksportu mięsa do Rosji. Komisarz wyjaśnił, że ważne jest, by Polska "demonstrowała, iż stosuje uzgodnione środki".

Kyprianu jednocześnie podkreślił, że Polska wypełniła już wszystkie warunki, jakich domagała się Rosja, ale problemem są wciąż nowe wymagania, jakie stawia ten kraj. "To, co pozostało do spełnienia, wykracza poza ustawodawstwo unijne" - oświadczył komisarz. Dlatego, jak zaznaczył, "Polska nie może spełnić tych warunków".

UE uważa, że nowe wymagania stawiane przez Rosję są niezgodne z umową o partnerstwie i współpracy UE- Rosja z 1996 roku.

Rosja chce obecnie, by cały unijny eksport mięsa szedł przez polsko-rosyjsko przejście graniczne w Bezledach i tam podlegał tzw. lustrzanym kontrolom weterynaryjnym (po obu stronach granicy).

Wprowadzenie w listopadzie zakazów strona rosyjska uzasadniała przypadkami fałszowania świadectw zdrowia oraz świadectw fitosanitarnych na towary pochodzenia zwierzęcego i roślinnego. Strona polska przyznała, że doszło do naruszenia prawa, ale jest zdania, że restrykcje są nieproporcjonalne do skali naruszeń i nieuzasadnione.

Komisarz Kyprianu podkreślił, że bardzo dokładnie śledzi sprawę. Przypomniał, że rozmawiał już z władzami rosyjskimi, ale blokowanie eksportu nie jest już problemem dotyczącym ochrony konsumentów, ale - handlowym. Dlatego, jak przypomniał, sprawą zajmuje się również unijny komisarz ds. handlu Peter Mandelson, który w najbliższych dniach ma w tej sprawie przybyć do Warszawy.

[ Dodano: 2006-06-02, 09:57 ]
Źródło: makler24.pl/forum/viewtopic.php?t=161